Невеликі житлові інтер’єри теж можуть бути особливими. Проєкт «Зникомі корали» – це квартира-студія з однією спальнею, що уособлена водночас мінімалізмом, методом плавних транзитів (притаманному Aranchii Architects), обчислювальними децентралізованими акцентами та нагадуванням про хиткий баланс природного світу Землі
Об’єкт: квартира, Київ
Автори проєкту: Дмитро Аранчій, Ангеліна Гладушевська, Вікторія Кузьміна, Євгеній Мартиненко, майстерня Аranchii Architects
Фото: Алік Усік
Текст: Ольга Кучмєєва
Квартира до 50 кв. м у центрі Києва має відокремлену світлопрозорою перегородкою спальню (яка за необхідності зашторюється та за відсутності центральної системи кондиціонування будинку вміщує зовнішній блок теплового насосу, забезпечуючи при цьому додаткову шафу для речей) і нахилену геометрію стін, які сприяють більш компактному простору та більш плавним транзитам.
Периметр зі зрізаними кутами, в свою чергу, уможливлює острівне розташування м’яких меблів та напівострівну конфігурацію обіднього столу. Гардеробна також розташована за напівпрозорою перегородкою, щоправда, на відміну від спальні, в найменш освітленій сонцем частині простору.
Зонування загального простору виконане мультиакцентами – децентралізованою дерев’яною структурою на стелі/стінах, що водночас ставить наголос на основних функційних зонах помешкання та інтегрує освітлення зон – воно не розсіяне, а зонально акцентоване.
Кухня вбудовано-нішевої конфігурації містить мийку «Ночви» зі штучного каменю від Aranchii Architects, а замість телевізійної панелі чільне місце посідає потужна сферична акустична система Aranchii Acoustics Morphogen 0.2, яка доповнює приємні розмови на дивані високоточним натуральним звучанням улюбленої музики зі співвісних гучномовців.
Децентралізована структура на стелі виконана з відновлюваної української деревини, а виготовлення та монтаж стали значно технологічнішими з використанням параметричної моделі, що не лише уможливила автоматизоване маркування елементів і розкладку, але й варіативність та регулювання структури на етапі проєктування при виборі оптимальних параметрів щодо розташування та числа елементів на стелі.
Сталий розвиток і здоров’я людини неможливо уявити без природного освітлення. Саме тому світлопрозорі перегородки є і у спальні (пропускають світло з ще одного вікна у загальний простір), і у гардеробі (пропускають світло із загального простору).