Значення крісла як предмета інтер’єру щороку зростає, що цілком природно: при плануванні житлового або офісного простору власний комфорт сьогодні на першому місці. Ми поговорили про цей предмет меблів з одним із провідних експертів індустрії Іваном Сергеєвим
ID: Сьогодні крісло – один із найпопулярніших і найжаданіших предметів меблів. Чим це можна пояснити?
І. С.: Меблі для інтер’єру розповідають про наші пріоритети, про те, ким ми є, а також про атмосферу, яку хочемо передати. Останнім часом все більше набирає популярності тема створення затишку і комфорту у своїй квартирі, особливо після появи скандинавського поняття hygge, що означає почуття затишку. Люди почали створювати цілі hyggekrog – затишні місця на кухні або у вітальні, де можна проводити час з максимальним комфортом. Тому багато дизайнерів почали пропонувати додаткові елементи в дизайні, у тому числі й крісла. Популярність цього предмета меблів набирає обертів з року в рік, але цьому є ще одне просте й логічне пояснення. У сучасному світі люди зосереджені на особистому комфорті, часі, якого завжди бракує, здоров’ї, статусі та, звичайно ж, екології. А крісло як предмет інтер’єру гармонійно закриває всі вікна потреб сучасної людини, незалежно від її віку або соціального статусу. Його переваги очевидні й незаперечні.
Комфорт. Крісло можна підібрати максимально точно під вимоги будь-якої людини, враховуючи її зріст, вагу, конкретні функціональні завдання і, безумовно, особисті побажання до дизайну виробу. Вибір жорсткості сидіння, висоти і глибини посадкового місця, всіляких додаткових функцій, таких як реклайнери, ліфт, регулювання узголів’я, підтримка попереку, функція підняття ніг вище рівня тазу та багато інших опцій, які дають можливість створювати сотні варіантів.
Час і здоров’я. Це ті величини, які ми не можемо виміряти точно, але оперуючи інформацією виробників крісел і нашим 20‑річним досвідом роботи з цим продуктом, я можу сказати, що в правильно підібраному кріслі сили відновлюються швидше. Разом із функціями підйому ніжок і опусканням спинки крісла людина має можливість якісно і за короткий час позбавитись усіх застійних явищ, пов’язаних з тривалим перебуванням в одному положенні. Цьому сприяють не лише правильне анатомічне положення тіла, що нормалізує кровообіг в усьому організмі впродовж 15–20 хвилин, але й різні функції, що розширюють можливості крісла.
Статус. Крісло – це певною мірою ознака добробуту. Хороше і зручне крісло не може бути дешевим. Також воно потребує додаткового місця в приміщенні. Крісло – ексклюзивний продукт, який зустрічаєш нечасто, але в нього завжди хочеться сісти.
Екологічність. Це окрема тема, і тут хочеться зазначити, що європейські виробники меблів діють у межах екологічних директив ЄС і відповідають букві закону. Як ми знаємо, в Європі дуже чітко все контролюється, і від цього виграє не лише природа, а й споживач. Якщо компанія має додаткові нагороди в галузі екології – це завжди перевага і престиж не лише для виробника, а й, відповідно, для споживача.
ID: Які культові крісла для вас найбільш значущі?
І. С.: Співпрацюючи з німецькими виробниками м’яких меблів вже понад два десятка років, ми повністю увібрали їхню філософію, де на першому плані – якість, функціональність і комфорт. Я не зазначу конкретні моделі крісел, які вважаю культовими, але можу взяти трохи ширше і виділити виробників. Наприклад, компанію Himolla – заслуженого лідера Європи як за кількістю моделей, так і за обсягами виробництва у виготовленні всіляких функціональних крісел.
ID: Що, на вашу думку, головне в сучасному кріслі?
І. С.: Моя відповідь однозначна: це зручність і функціональність! Меблева індустрія не стоїть на місці, і різні виробники постійно впроваджують щось нове у свою продукцію. Я вважаю логічним і правильним використовувати інновації не лише в мобільних телефонах і автомобілях, але і в меблях, а крісла особливо чутливі до цього питання. До того ж вони мають широкі можливості кастомізації під потреби майбутнього власника.
ID: У якому інтер’єрі ваші крісла найбільш органічні?
І. С.: У лінійці наших виробників близько 100 моделей крісел різних виробників, і це не випадковість. Практично кожне крісло має свою спеціалізацію. Наприклад, є офісні крісла з підвищеним комфортом, масажні, лаунж-крісла, ряд молодіжних моделей, крісла для людей з надмірною вагою, для літніх, для людей з обмеженими можливостями. Всі моделі мають свій особливий дизайн, набір унікальних функцій, можливість вибору кольору оббивки, кольори основи і ще деякі особливості, які можуть вплинути на зовнішній вигляд і функціональність. У нашому портфоліо – переважно крісла в сучасному дизайні, проте є і класичніші моделі.
ID: Що для вас першочергове при виборі крісла для клієнта: функція, ергономіка, комфорт? Які матеріали вам здаються «правильними»?
І. С.: Співпрацюючи з будь-якою людиною, ми завжди виконуємо одне головне завдання, місію нашої компанії – створювати комфортні й безпечні для здоров’я людей інтер’єри, формуючи стиль і моду житла. Тож, по-перше, ми завжди підбираємо максимально зручне і комфортне крісло, що ідеально відповідає конкретній людині. По друге, крісла мають бути абсолютно безпечними для свого власника і його дому – це розмова про екологію, і вона принципова для нас, тому ми співпрацюємо тільки із сертифікованими виробниками. По-третє, крісло – предмет інтер’єру, і наше завдання – зробити його особливим та індивідуальним, щоб максимально відобразити особистість власника. Вирішуючи це питання, ми не лише створюємо красиве крісло в інтер’єрі, а й формуємо стиль життя людини. Сюди ж можна віднести й питання вибору матеріалу. Наприклад, в офіс логічніше брати вироби зі шкіри, адже вони асоціюються з престижем, статусом власника. А у дім можна взяти крісло у тканині. Сучасні тканини не лише виглядають дуже гідно, а в експлуатації не гірші за шкіру, а деякі навіть кращі.