Основний акцент цього інтер’єру – керамічні блоки Porotherm 44 розміром 440 × 248 × 238 мм. Цей будівельний матеріал використовується у зведенні зовнішніх стін будівель
Об’єкт: квартира, Київ
Автор проєкту: Ігор Тихий, ODYNDOODNOHO
Фото: Ігор Тихий
Однією з його характеристик є ребра з обох боків. При будівництві блоки вкладаються цими ребрами одне до одного. В нашому випадку блоки укладені навпаки – ребрами назовні. Це було зроблено для того, щоб стіни мали динамічний зовнішній вигляд, тож вони нагадують гармошку. Коли йдеш вздовж них – пальці самі ковзають по ребрах блоків, поверхня яких вкрита лаком, тому вони приємні на дотик. Кількість блоків – 313 штук.
Коли архітектурною основою квартири обрали ці блоки – стало зрозуміло, що вигляд квартири буде досить брутальним. Щоб ще більше підкреслити значення цього матеріалу, його використали як основний стіновий матеріал, що формує всі перегородки між приміщеннями. В цих блоках вдало поєдналися і функція, і декор.
Другий за значенням у цьому проєкті матеріал – піноблок. Його вирішили використати ще й як стінову плитку. Завдяки легкості в обробці з блоків була нарізана плитка, яка потім приховала всі сантехнічні комунікації двох санвузлів. Обидва матеріали у всіх приміщеннях працюють на цілісність художнього сприйняття житла. Всі піноблоки були пофарбовані, а в зоні контакту з водою вкриті лаком.
Композиційним акцентом служать ребристі блоки, все інше пофарбовано в бежево‑сірий колір. Таке рішення створює загальний теплий фон в квартирі й пом’якшує стилістичну брутальність блоків.
Основним фоновим кольором став відтінок ДСП. Саме під нього були виготовлені зразки фарбування плитки, радіаторів, бетону та світильників. Під цей колір також підібрано текстиль штор, комфортний диван, величезний обідній стіл і лавку.
Завдяки легкості в обробці з блоків була нарізана плитка, яка потім приховала всі сантехнічні комунікації двох санвузлів.