Створення інтер’єру ресторану східної кухні, але майже в приморському центрі країни європейської – завдання непросте. Але з ним віртуозно впорались автори, облаштувавши атмосферний і стильний простір
Об’єкт: ресторан, Одеса
Автори проєкту: Вадим Зюзюк і студія Znak
Фото: Вадим Зюзюк
Починаючи роботу над створенням простору ресторану в Одесі, автори проєкту надихалися перш за все поєднанням індустріальної стилістики та філософії природної екологічності. Тож були використані індустріальні металеві елементи, що гармонійно поєдналися з природними матеріалами і формами, доповнили одне одного і тонко підкреслили концепт східної кухні та європейського бачення. Симбіоз сучасності та природності як й взаємодія Сходу та Заходу стали головними мотивами при реалізації цього проєкту. А в основу дизайну покладено поєднання холодного металу та теплого дерева з мідними листками.
Головний зал ресторану Fog Factory здається доволі просторим та великим завдяки високій стелі, що ефектно декорована металевими решітками та дерев’яними панелями. До речі, таке рішення дозволило майстерно замаскувати комунікації та вентиляцію. Теплі відтінки міді, яка є одним із головних металів, у поєднанні з деревом та натуральною шкірою в оббивці меблів створюють затишну, трошки інтимну атмосферу. Глянцеві панелі барної стійки та накладні декоративні панелі також із глянцевої міді візуально дещо розширюють простір, але головне – виконують роль акцентного декору, до якого вже нічого не потрібно додавати.
Стіна-перегородка від підлоги до стелі виготовлена з прозорого скла й візуально збільшує простір, але водночас розділяє зали ресторану. Графічні композиції на стелі з решіток створюють мерехтіння та деяку ілюзорність простору. Мідні панелі та дерево наповнюють інтер’єр теплом та затишком, що ще більше підкреслюється «холодним» бетоном, створюючи врівноважену композицію. До речі, бетон є ознакою індустріального стилю, але він дедалі більше стає екологічним та «людяним».
Більш затишну та м’яку, ідеально придатну для відпочинку атмосферу закладу створює й підлога з натурального дерева, якого в інтер’єрі багато, а деякі зали навіть нагадують затишні кабінети. Дерево у поєднанні зі шкірою також домінує й у меблях: дерев’яні стільниці та ніжки комфортних крісел – ознака екологічності та трендовості цього ресторану.
Окрему увагу автори проєкту приділили світловому сценарію – освітлення відіграє роль як декоративного, так і функціонального елемента. З одного боку металеві, різного діаметра та довжини труби-підвіси стають одним із головних елементів декору – ніякого іншого оздоблення в ресторані немає. З іншого – лампи, що висвітлюють простір, але функціонально вони зонують окремі столики, барну стійку або закутки простору. Таким чином особливу атмосферу закладу підкреслює відсутність загального освітлення — всі світлові точки локальні.
Санвузли виконані в єдиній з головними приміщеннями м’якій лофтовій стилістиці. Але замість бетону у оздобі тут застосована цегла – більш тактильний матеріал. Як і у всьому інтер’єрі, тут досить великі двірні отвори, що візуально підіймає стелю.
Щодо інтер’єру в цілому, він повністю відповідає задуму – східній кухні в європейському сучасному місті – та свідчить про майстерність авторів проєкту, які врахували всі деталі та реалізували один концептуальний простір.
Опубліковано в журналі №02-03 (108) лютий — березень 2020