COSMOS SpaceСraft

Львівська «Проектна майстерня Бєляєвих» спільно з командою COSMOS Prefab реалізувала концепцію футуристичного будинку COSMOS SpaceCraft, який надає можливість людині не тільки мешкати ближче до природи та спостерігати за нею, але водночас проживати у затишному та функціональному дизайні

Об’єкт: приватний будинок, Львівська обл.
Автори проекту: «Проектна майстерня Бєляєвих»
Фото: Андрій Шустикевич

Модель невеликого відпочинкового будинку було створено «Проектною майстернею Бєляєвих» спільно з командою COSMOS Prefab, якій належить ідея виходу на ринок концепції готового будинку, який можна придбати як завершений продукт (обравши одну з можливих комплектацій).

Автори проекту «Проектна майстерня Бєляєвих»

Основне завдання проекту полягало у тому, щоб зробити будинок посередником між людиною та природою навколо. Тому його архітектурна концепція виникла як синтез естетики, функції та технології.

За задумом авторів, будинок мав бути водночас компактним, комфортним та придатним для виготовлення в заводських умовах з подальшим транспортуванням, а також водночас яскравим «хамелеоном», що зможе гармонійно вписатися в безліч різних ландшафтів і запам’ятається. «На початку проектування ми в майстерні провели серед архітекторів міні-конкурс клаузур. З восьми концепцій обрали дві, ключові рішення з яких змогли гармонійно поєднатися в остаточний дизайн Cosmos SpaceCraft», – розповідає Тарас Бєляєв.

План проекту

Так, зовні будинок має дуже лаконічний вигляд. Фактично це довгастий чорний прямокутник, який завдяки незвичній формі даху і дахового вікна надає будівлі неповторного силуету. «Ми хотіли, щоб можна було взяти аркуш паперу і намалювати одну лінію, по якій цей проект упізнавався би. Нам було важливо забезпечити можливість регулювання ступеня взаємної відкритості внутрішнього та зовнішнього просторів, тому всі великі панорамні розсувні вікна можна закрити глухими металевими розсувними щитами. Це рішення суттєво покращує параметри безпеки, що було однією з вимог замовника», – діляться автори проекту.

В результаті ціль була досягнута завдяки відкритим зонам з широкою проглядністю та кухні-студії, яка, трансформуючись у терасу, стирає межу між зовнішнім та внутрішнім простором.

Останній умовно має дві з половиною зони – це денна зона кухні-вітальні, яка водночас є і трапезною, і камінною, а також приватної зони – спальні. На межі між цими зонами розташовані головний вхід і санвузол. Ще однією напівзоною є антресоль над вітальнею, яка розташована у вигині даху і може слугувати додатковою спальнею. Родзинкою цієї зони є дахове вікно, крізь яке можна дивитися на небо та милуватися кронами дерев.

Що стосується стилю оформлення та колірної гами інтер’єру, то автори на початку розробляли три варіанти комплектації інтер’єру з переважанням білих, чорних або дерев’яних поверхонь. Однак для перших реалізованих будинків було обрано компромісний варіант з поєднанням в інтер’єрі білого (стіни, стеля, кухонний острів, меблі та стільниця), сірого (підлоги з мікроцементу, керамічна плитка в санвузлі) та натурального дерева (сходи, стінові панелі, вбудовані меблі).

«Фактично ці елементи самі по собі не є інтер’єром, а радше потенціалом (ємністю) для інтер’єру, і стають ним після доповнення речами з життя кожного з потенційних власників, наприклад, творами мистецтва, скульптурами, килимами, яскравими елементами посуду, книгами, платівками, програвачами або, як у випадку з першим SpaceCraft’ом – телескопом та іграшковою фігуркою космонавта», – говорять автори проекту.

Сам же будинок виконаний в дерев’яному каркасі з утепленням і подальшим оздобленням. Зовні він повністю обшитий металевими листами (за технологією фальцевої покрівлі) та має встановлені дерев’яні розсувні віконні системи.

Щодо внутрішнього наповнення будинку, то фактично 100% меблів виготовлені під замовлення. «Хочеться відзначити роботу хлопців з команди Dobro Design Studio, які виготовили чудові меблі з металу і дерева», – розповідає Тарас Бєляєв. Також у Cosmos SpaceCraft встановлено достатньо функціональну систему «розумного будинку» з панелями управління футуристичного дизайну.

З інженерних мереж також облаштовані продумані системи примусової вентиляції з рекуперацією, що дозволяє зробити будинок надзвичайно енергоефективним.

Опубліковано в журналі №06 (102) червень 2019

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Подпишитесь на нашу рассылку